V sobotu 3.11. sa fanklub samojedárov stretol v Nitre, na druhej tohtoročnej výstave venovanej špeciálne samojedom – čakala nás 1. Špeciálna výstava Samojed Klubu Slovensko. Organizovali sme ju popri tradičnej novembrovej Medzinárodnej výstave. Veľmi nás potešila nezvyčajná obrovská účasť na MVP (19 samojedov) ale predovšetkým na našej špeciálnej výstave (až 31 prihlásených !). Ale okolo kruhu bolo ešte viac bielo, prišli nás totižto povzbudiť aj ďalší členovia Klubu so svojimi samojedmi (rodina Brezanských, Kučákových, Máčayovci, Jantoškoví, Eliášoví-Rychtárechoví a mnohí ďalší. Ďakujeme za podporu!). Na výstave sme odovzdali ceny aj SAMOJEDom ROKA 2006, Šampiónom, Junioršampiónom a Grandšampiónom Slovenska za rok 2006 a pracovným samojedom.

Zasúťažili sme si v klasických súťažiach špeciálnej výstavy, v záverečných súťažiach, ako aj v „oddychových“ súťažiach o Naj….samojedkov. Náš obdiv si vyslúžili najmladší účastníci výstavy, a to ako dvojnohí (deti), tak aj štvornohí (šteniatka), pretože vydržali v dobrej nálade až do neskorých večerných hodín. Pani rozhodkyňa Marie Marušková posudzovala s prehľadom i humorom – ďakujeme. A výstavnému výboru pomáhali študenti Kynológie z Košíc, ktorým patrí takisto vďaka.

Keď už ďakujeme, nesmieme zabudnúť na našich sponzorov, firma Vivet v zastúpení p. Renáty Balcovej nám venovala krmivo Nutra Gold a Nutra Nuggets do záverečných súťaží a darčeky pre všetkých účastníkov špeciálnej výstavy.