S týmto termínom som sa stretla až pri študovaní chovu samojedov v Anglicku, Spojených Štátoch a Kanade. V preklade to znamená „záchrana samojedov“. V rámci klubov združujúcich plemeno tu existuje organizácia, ktorá má na starosti doslova a do písmena záchranu samojedov.

• hľadanie nových domovov pre samojedov, ktorí sa stratili, sú v útulkoch, majitelia už nemajú možnosť ďalej sa o nich starať – a to z rôznych dôvodov,
  • hľadanie nových domovov pre samojedov, ktorí sú chorí alebo starí a majitelia sa už o nich nechcú alebo nemôžu starať,
  • robia kontroly podmienok v ktorých sú samojedi chovaní v jednotlivých chovateľských staniciach,
  • organizujú rôzne prednášky o plemene, spôsobe jeho chovu, jeho špecifikách a pod.,
  • fungujú ako „poradcovia“ na telefóne, sú k dispozícii pri akýchkoľvek problémoch so samojedmi, ich držaním a chovom.

Hľadáme nový domov pre Sindy

2 ročná sučka s PP

Ilustračné foto

SAMOJED RESCUE:
Viac info:  Ing.Jana Fulierová, yoshi@stonline.sk, 0911 372 520
V poslednej dobe z ohlasov verejnosti usudzujeme, že systém „Samoyed Rescue“ je mylne pochopený. Nie je to miesto – systém, kde si každý môže vybrať samojeda podľa vlastných predstáv: „Chcem sučku maximálne 2-ročnú…jedine s PP atď, a aj to zadarmo…“ Preto prosíme ľudí s dobrým srdiečkom o poskytnutie domova samojedkovi, ktorý ho aktuálne potrebuje. Ďakujeme za pochopenie.

Na Slovensku by práve tieto úlohy mal plniť Samojed Klub Slovensko.

Výzva pre členov Samojed Klubu ale aj všetkých dobrých ľudí:

NUTNE by sme potrebovali ľudí, u ktorých by nechcený psíci mohli aspoň chvíľočku pobudnúť,
kým by sa im našiel nový domov.

SITUÁCIA JE KRITICKÁ. Potrebujeme ľudí, ktorí by nám pomohli.
Vopred ďakujeme za tipy a pomoc pri budovaní databázy „náhradných dočasných domovov“.